Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników
Przemysłu Naftowego i Gazowniczego

 

Jesteś 3 148 212 gościem od 2002-11-17

Gdzie jesteś: Strona główna » Symbole SITPNiG

Symbole SITPNiG

GODŁO

Godłem SITPNiG jest stylizowany fragment koła zębatego z pięcioma zębami umieszczonymi w górnej lewej części koła, ośmiolistna gałązka laurowa umieszczona w dolnej prawej części koła oraz umieszczone w środku ukośne zielone litery SITPNiG, z przesunięciem do góry i na obwód koła oraz powiększeniem liter NiG. Godło podlega ochronie prawnej.

God__o_SITPNiG

 

SZTANDAR

Sztandar SITPNiG składa się z płata, głowicy i drzewca. Płatem sztandaru jest tkanina o kształcie prostokąta o długości 116 cm i szerokości 105 cm. Płat tkaniny z trzech boków nie przylegających do drzewca obszyty jest złotą frędzlą o długości 5 cm. Główna strona sztandaru jest koloru zielonego i zawiera pośrodku szerokości w 2/3 od drzewca Godło SITPNiG średnicy 35 cm. W godle fragment koła zębatego i litery SITPNiG wyhaftowano srebrną nitką, a gałązka laurowa została wyhaftowana złotą nitką. W górnym części od strony drzewca znajduje się wyhaftowana złotą nitką podobizna medalu Ignacego Łukasiewicza o średnicy 24 cm, z napisem w otoku: na górze – Ignacy Łukasiewicz, a na dole – 1822 – 1882 (rok urodzenia i zgonu). Nad godłem znajduje się w dwóch wierszach napis wyhaftowany złotą nitką: w górnym wierszu – STOWARZYSZENIE, a poniżej – NAUKOWO-TECHNICZNE. Poniżej godła znajduje się również w dwóch wierszach druga część nazwy Stowarzyszenia: w górnym wierszu – INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW, a w dolnym wierszu – PRZEMYSŁU NAFTOWEGO I GAZOWNICZEGO. Litery napisu mają wysokość 7,5 cm i są koloru złotego. Strona odwrotna jest koloru białego. W identycznej sytuacji jak na stronie głównej wyhaftowane jest na zielonym tle godło Stowarzyszenia, o identycznej wielkości i kolorystyce. Również w podobnej sytuacji jak na stronie głównej wyhaftowana jest zieloną nicią nazwa Stowarzyszenia Głowica sztandaru składa się z trzech części: okucia łączącego głowicę z drzewcem, kuli o średnicy 7 cm, na której umieszczona jest stylizowana sylwetka orła w koronie o wysokości 14 cm – symbolu narodowego, łatwego do interpretacji historycznej jak i kulturowej. Głowica wykonana jest z metalu barwy srebrnej. Drzewce sztandaru, długości 245 cm jest wykonane z toczonego drewna o średnicy 5 cm. Drzewce jest dwudzielne, połączone metalowym gwintowanym złączem. Na dolnym końcu drzewca jest umieszczone stożkowe metalowe okucie Płat sztandaru nie obszytym bokiem jest przymocowany do górnej części drzewca. 

Sztandar umieszczony jest w sali władz naczelnych SITPNiG i towarzyszy szczególnie ważnym i uroczystym chwilom w życiu społeczności Stowarzyszenia.

Sztandar_SITPNIG

 

 

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników
Przemysłu Naftowego i Gazowniczego SITPNiG

ul. Łukasiewicza 1/110,
31-429 Kraków

tel/fax. +48 (12) 421 32 47

Do góry