Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników
Przemysłu Naftowego i Gazowniczego

 

Jesteś 3 148 252 gościem od 2002-11-17

Gdzie jesteś: Strona główna » Artykuły » Aktualności » Rada Programowa Czasopism SITPNiG – 7.8.2017 r. Kraków

Rada Programowa Czasopism SITPNiG – 7.8.2017 r. Kraków

14 sierpnia 2017

W dniu 7 sierpnia w siedzibie Zarządu Głównego przy ul. Łukasiewicza w Krakowie, odbyło się posiedzenie Rady Programowej Czasopism SITPNiG - WNiG i WN, prowadzone przez przewodniczącego Ryszarda Chylareckiego.
Podczas spotkania poruszone zostały kwestie związane ze stanem wydawnictw WNiG i WN oraz z odpowiedzialnością Wydawcy. Przeprowadzono analizę kosztów wydawniczych, dystrybucji i promocji oraz pozyskiwania materiałów redakcyjnych i ich dobór. Omówiono porozumienie z Fundacją Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, na mocy którego można byłoby przenieść skład, druk i dystrybucję WN do Redakcji WNiG.


Członkowie Rady Programowej WNiG i WN (fot. D. Bernaś)

Członkowie rady przyjęli, że po akceptacji porozumienia przez Fundację Muzeum w Bóbrce, kolejny numer Wieku Nafty, już w nowej szacie graficznej, zostanie przygotowany przez Redakcję WNiG. Przewodniczący zasugerował również, że warto byłoby wprowadzić w WN stałe rubryki np. kalendarium historyczne, jak również więcej materiałów o poszukiwaniach na Niżu Polskim. Kolejnym punktem spotkania było omówienie potrzeby opracowania nowych regulaminów dla Redakcji WNiG i WN.
Członkowie rady przeanalizowali dotychczas obowiązujący regulamin i uzgodnili, że powinien powstać jeden wspólny „regulamin redakcji czasopism WNiG i WN”, zgodny z nowym statutem. O przygotowanie propozycji regulaminu został poproszony Pan Jan Lubaś. Po akceptacji rady propozycja ta zostanie skierowana do Komisji Aktów Prawnych SITPNiG.

Dominika Bernaś
Biuro ZG SITPNiG

 

następny: Posiedzenie komisji ds. Młodzieży i Studentów - 18.08.2017

poprzedni: Odszedł mgr inż. Adam Nowak

« Wróć do kategorii

 

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników
Przemysłu Naftowego i Gazowniczego SITPNiG

ul. Łukasiewicza 1/110,
31-429 Kraków

tel/fax. +48 (12) 421 32 47

Do góry